Tisková zpráva ČSSD Brno - venkov po konání okresní konference dne 28.2.2017

07.03.2017

Okresní konference ČSSD Brno – venkov, která proběhla v úterý 28.2.2017 v Brně, schválila kandidátní listinu pro letošní podzimní volby do Poslanecké sněmovny PČR.

Na kandidátní listině za Okresní organizaci ČSSD Brno – venkov je celkem šest kandidátů. V čele listiny je člen městského zastupitelstva v Rajhradě Mgr. Lukáš Vágner, který několik let působil ve stranických strukturách jako tajemník Okresního výkonného výboru ČSSD Brno – venkov a později jako tajemn...ík Krajského výkonného výboru ČSSD Jihomoravského kraje. Několik let také spolupracuje se senátorem Prof. MUDr. Janem Žaloudíkem, CSc. v rámci jeho regionální senátorské kanceláře. Lukáš Vágner je také předsedou pobočného spolku Moravského rybářského svazu Rajhrad a významně se angažoval při výstavbě nového rybníku ve svém městě. Na podporu projektů, které mají napomoci zadržování vody ve vysychající jihomoravské krajině, se hodlá soustředit i v budoucnu.

Na druhém místě okresní kandidátní listiny se umístil bývalý starosta Tišnova Jan Schneider, který v současnosti působí jako poradce předsedy vlády.

Na dalších místech jsou zařazeni Bc. Lenka Sobotková z Telnice, starosta Jiří Vitanovský z Deblína, Ladislava Slámová z Ivančic a dlouholetá zástupkyně odborových svazů Stanislava Slavíková.

Na základě schválených okresních kandidátních listin sestaví Krajský výkonný výbor ČSSD Jihomoravského kraje návrh kandidátní listiny pro podzimní volby, která bude následně předložena ke schválení všem členům sociální demokracie na jižní Moravě.